Results 1 to 7 of 7

Thread: North Front (Gibraltar) photos

Thanks
    0

Default North Front (Gibraltar) photos

Hi
    Does anyone have any photos of Gibraltar (best aerial), showing the exact position of the old control tower? It was just south of the east end of the runway. I have searched the web, but without success.
    TIA

Thanks
    0

Default Gibralter

Hi Franek

Try the RAF museum at Hendon as they may have something.

Dee

Thanks
    0

I am afraid that I am too short of time.

Thanks
    0

Default Gibraltar - mAl-523 - Sikorski

No cóż jak Pan ma takie wiadomości o położeniu Flying Control Tower ( nie wiem czy dobrze napisałem w mojej złej angielszczyznie ) to gratulacje. Z miłą chęcią poczekam na kolejne sensacje o ...właśnie czym - na North Front 43' w Pańskim wydaniu .Tym bardziej,że materiały jak widzę pochodzą głownie z ...gulgotania.( cos a'la Kisielewski o Baliszewskim nie wspomnę , bo ten podobno nawet bywał w ..archiwach . Ale tylko bywał )
    Może Panu uda się tez ustalić jakie obrazenia odniósł E.M. Prchal wg karty szpitalnej ( z których szpitali - to tez Pan wie , więc nie będę się powtarzać ) - powinni ja mieć w ..sieci. O dokumentach tyczących pozostałych członków załogi nie wspomnę tak jak i nazwijmy to umownie '" certyfikatach " obowiazujacych tychże. Wraz z całością materiałów okołotematycznych z podstawowymi jak Pilot Log Book , etc . etc. bo to Panu znane .

Dziwi mnie zatem problem zdjęć tejże wieży i lotniska , bo w archiwaliach (UK ) i nie tylko tam , jest mnóstwo zdjęć , a na Main Street w Gib na w takim starym zakładziku też je mają. Sporo jest tez zdjęc Liberatorów serii AM i AL z Transport Command własciwie z 511 Sqn i BOAC ( ale te linie były pod RAF - więc chyba nie pomyliłem się powołując Transport Command od 43 ) NA !! lotnisku w North Front. Tak trudno dostac , nawet bez zezwolenia na kopiowanie ? Dziwne. Co za sieć.

Nieśmiało zapytam czy może mi Pan przesłać scany /kopie testów z luty/ marzec /maj 1939 ( oznaczenie : xyz - bo orginalne Pan zna) z Guggenheim Laboratory ,które Pan napewno ma , no bo jakżeby inaczej było ( nie śmiem wątpić),wprawdzie mam testy z oblotów serii AL -503 i 504 , a chciałbym mieć coś więcej . Wprawdzie w sprawie tkwię już od ponad 20-tu lat ale zawsze miło spotkać bieglejszego i bogatszego w materiały.
    Chociaż wg mnie NIE warto GARDZIĆ ludżmi !

PS. Dokumentacje silników juz Pan zdobył ? Czy dane eksploatacyjne , co wg mnie jest ważniejsze. Ach , zapomniałem ma Pan napewno dane z hamownii , Ja tez tylko ,że trwało to przeszło 3 lata zaczym znalazłem gdzie one mogły być , wprawdzie niepełne . No ale archiwa to nie sieć . Przydały sie do modelu matematycznego , a teraz komputerowej symulacji.

A zresztą wiele rzeczy obejrzę sobie w maju na miejscu w Gibraltarze łącznie z wrakiem HMS " Moorhill" leżącego sobie spokojnie na dnie . W którym miejscu to nie istotne . Ciekawe są też : Deck log , nie tylko jego ale tez HSL 181 . Zapewno je Pan ( kopie ) posiada bo to wg. mnie podstawa do ustalenia pozycji na karcie 177 Royal Maps .Jak ją ( mapę) Pan nie posiada to spokojnie sobie Pan wygulgota w sieci . Jest , wprawdzie mała ale to juz coś. Gorzej z prądami podwodnymi (przybrzeznymi ) i konfiguracją dna w 1943 . Ale co to dla Pana.

Bardzo przepraszam ,że śmiałem napisać - alem taki tam nieuk , co mnie tłumaczy.
    Vale i... mimo wszystko - powodzenia .
    MJR
    Last edited by krakus57; 3rd April 2010 at 21:50.

Thanks
    0

Franek

The post by krakus57 seems to be way off topic are you happy for it to stand on this thread?

Ross
    The Intellectual Property contained in this message has been assigned specifically to this web site.
    Copyright Ross McNeill 2015/2018 - All rights reserved.

Thanks
    0

Default cenzor

"... off topic..." - Really Ross_McNeil ? No , that's only answer for " omniscient".
    You need on Forum cenzorship to protect yours reunion's friends ? What's a nice suprise .Fine.
    Last edited by krakus57; 4th April 2010 at 05:57.

Thanks
    0

Quote Originally Posted by krakus57 View Post
    "... off topic..." - Really Ross_McNeil ? No , that's only answer for " omniscient".
    You need on Forum cenzorship to protect yours reunion's friends ? What's a nice suprise .Fine.
    Ross, leave it where it is by any means.

So called 'Mr Różycki'. This is an English language forum, and it is customary to post in the very language here. I would suggest you to translate your message.
    Otherwise, why I should send you anything?